עלינו
 


ליווי קבוצות וארגונים בכל הנוגע להתמודדות עם אלימות במרחב הציבורי

'המרחב הציבורי כמקום בטוח'

הנחת המוצא - מרחב ציבורי מייצר מורכבות בשל מפגשים של אנשים ממגוון קהלים. לעיתים נוצרות חוויות טובות ולעיתים מפגשים אלו אינם מסתיימים בחיוך אלא בתסכול הדדי, בשל פערים בציפיות, חוסר סובלנות ובמקרים קיצוניים - אלימות מילולית ואפילו פיזית.

החשש והפחד מהאחר הזר הוא חלק מהמנגנון הפסיכולוגי של כל פרט , היעדר מודעות למציאות תוך נפשית זו ולסיבות שמגבירות חשש ומאיצות התנהגות גזענית במרחב הציבורי היא חלק מהסיבה לגזענות שמתפשטת במרחב הציבורי שלנו.

עבודה במרחב הציבורי: עבודת שטח של שוטרים, פקחים, עו"ס, נהגי תחבורה ציבורית, בתי ספר, מקומות בילוי של בני נוער, מגרש כדורגל, אוטובוס, מקומות בילוי , מרכזי קניות טיולים בטבע, שהות בחוף, הים ועוד.

הליווי המוצע - בליווי ארגונים, מוסדות וקבוצות (פרטיים וציבוריים) הפועלים במרחב הציבורי, הן במתן שירות והן בפיתוח תהליכי אזרחות מוצעת הנחיית תהליך של הבניית מרחב שיח על מנת שהמשתתפים יחד יצרו מציאות אחרת. תהליך של יצירת מציאות של בטיחות ובטחון, מציאות בה השוהים במרחב הציבורי ירגישו שהוא מרחב בטוח ונעים עבור כולם. ליווי הנושא מבוסס על ההנחה שכל פער ניתן לגישור, שיש מקום גדול להתנהלות הפרטית של כל אחד ואחת, שכל חזון יכול להפוך למציאות, ושמודעות ומתן מובן לתהליכים יכולים למנף שינוי התנהגותי פנימי וחיצוני.

התהליך המוצע:

 1. אבחון מצב קיים בנוגע להיקף ההתמודדות עם פעילות במרחב ציבורי באקלים של אלימות פוטנציאלית.בדיקת התשתיות הארגוניות להגנה על העובדים.
  אבחון אופני שיתוף פעולה עם מערכות חוץ ארגוניות (משטרה, רשויות עירוניות וממשלתיות, מרכזי קהילה, ארגוני סיוע ועוד)
 2. הבניית פעילויות לצורך חיזוק העובדים והמנהלים, מתן כלים להתמודדות עם מצבי מורכבים ולעיתים אלימים במרחב הציבורי וקבלת משוב ומידע לגבי חוסן העובדים וצרכים שלהם בהתמודדותם עם מצבים מורכבים בשטח.
  הנחיית פעילות המשלבת פעילות חווייתית כגון: תיאטרון פליי בק, עבודת אומנות פלסטית, פעילות שטח, ועוד.
  הפעילות כוללת:
  • פעילות חווייתית
  • דיון בקבוצות של עד 20 משתתפים עם יועצים/פסיכולוגים
  • העברת מצגת מידע של הארגון לקבלת פרספקטיבה ארגונית רחבה של התמודדות הארגון עם התופעות השונות.

  * הפעילות יכולה להיות חד פעמית או מתמשכת ולהיבנות בהתאם..

 3. עבודה עם הנהלת הארגון בהמשך למשוב והמידע שהתקבל מהפעילות עם העובדים לפיתוח מענה מותאם וחיזוק החוסן הארגוני.

קישורים

Site Created By Igal Baum Studio